Veolia Sverige

Projekt och verkstäder

Veolias nordiska verksamhet utgår från ett flertal kontor runt om i Norden. På några platser har vi större etableringar som förstärker vårt erbjudande inom energi, vatten, återvinning och underhåll genom tjänster inom industriservice. De vänder sig i första hand till tung industri över hela landet med tjänster som reparationer, reservdelstillverkning och verkstadsservice.

Du kan alltid ringa vår växel för att få vidare hjälp: 08-550 500 00

AVESTA

Patrik Roswall
Regionchef Bergslagen
patrik.roswall@veolia.com
Telefon: 0226 832 17

Thomas Johansson
Distriktschef för Maskin och Plåt
thomas.johansson@veolia.com
Telefon: 0226 832 14

Patrik Glad
Platschef El
patrik.glad@veolia.com
Telefon: 0226 832 04

Patrik Norman
Platschef Mek, rör och hydralik
patrik.norman@veolia.com
0226 855 66

GÖTEBORG

Hans Wennerström
Platschef
Telefon: +46 (0)72 517 48 74
hans.wennerstrom@veolia.com

KIRUNA

Mikael Fors
Platschef
mikael.fors@veolia.com
+46 98 063 362

OLOFSTRÖM

Mats Karlsson
Platschef
Telefon: +46 (0)766471012
mats.karlsson@veolia.com  

Försäljningsansvarig
Peter Kjellgren
Telefon: 0766-47 10 01

Adress:
Vällaregatan 30
29338 Olofström   

Norrköping

Erik Claesson
Platschef
erik.claesson@veolia.com
073-781 47 82